FAQ

Ako sa môžem prihlásiť do ligy?

Registrácie do ďalšej sezóny sú vždy otvorené po dobu 1 mesiaca pred jej začiatkom. Pred registráciou je potrebné prečítať pravidlá ligy a mať odohratých aspoň 20 zápasov v 1v1 RM leaderboarde. Prihlásiť sa dá veľmi jednoducho, a to priamo na našom discorde v channeli „registrácia“ v tvare:

1) Discord Nick: Napríklad „KapEr“
2) AoE 2 Nick: Napríklad „KapEr“
3) Vaše aktuálne 1v1 ELO: „1212“
4) Odkaz na vás AoE2 profil: „https://aoe2.net/#profile-2168571“

Môže sa prihlásiť skutočne ktokoľvek?

Samozrejme. Každý hráč, ktorý sa stihne prihlásiť včas a zmestí sa do kapacít ligy bude zaradený do svojej príslušnej ligovej úrovne medzi rovnocenných súperov. Pred registráciou je potrebné prečítať pravidlá ligy a mať odohratých aspoň 20 zápasov v 1v1v RM leaderboarde.

Ako prebieha sezóna?

Prihlásení hráči budú rozdelení do 5 ligových úrovní (líg) na základe svojich dovedností (ELO hodnotenia), pričom každá liga by mala mať 10 hráčov. V nasledujúcich 9 týždňoch sa odohráva základná časť. Hráči v tejto časti odohrajú 9 kôl systémom Round Robin 1x (tzn. každý s každým hrá 1 vzájomný zápas). Formát zápasov je BO3, pričom pri bodovaní záleží na tom, či hráč vyhral 2:0 alebo 2:1. Po ukončení základnej časti postupuje určitý počet hráčov do playoff, ktoré sa hrá systémom štandardného single elimination bracketu.

O aké ceny sa hrá?

Sponzorská situácia sa môže zo sezóny na sezónu meniť a práve preto nechceme nikdy vopred garantovať akýkoľvek prize pool. Doteraz sa nám ale od sponzorov a darcov podarilo zakaždým vyzbierať prize pool v sume 10 000 Kč. Väčšinový podiel z tejto sumy ide pre profesionálov do prvej ligy. Hráči nižších líg hrajú o menšie ceny ako aj poukážky na koučing od skúsenejších hráčov.

Kedy a kde môžem sledovať ligové streamy?

Väčšina ligových zápasov je streamovaná s československým komentárom. V tomto momente ale nemáme žiaden pevný schedule streamovania. Napriek tomu ale môžeme povedať, že streamy prebiehajú takmer každý deň na našich Twitch kanáloch. Notifikácie o týchto streamoch nájdete vždy na našom ligovom discorde, a to v channely AOELIGA – „stream“

Chcem sa do projektu AOELIGA zapojiť ako streamer/sponzor – čo mám robiť?

Za každého nového streamera/sponzora sme neskutočne radi. Kontaktujte ma prosím prostredníctvom emailu admin@aoeliga.eu alebo mi napíšte súkromnú správu prostredníctvom discordu - #1695 KapEr